Kamienie jubilerskie do biżuterii DIY - półszlachetne, naturalne. | koraliki.pl
Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Kamienie jubilerskie do tworzenia biżuterii to świetny wybór wykorzystywany do rękodzieła. Łączymy je z półfabrykatami do tworzenia biżuterii. Teraz możesz tworzyć naszyjniki, bransoletki, kolczyki z kamieni naturalnych i kamieni ozdobnych.  Kamienie do biżuterii mają różne kształty, mogą być okrągłe, matowe, szlifowane czy barwione.  Kamienie naturalne i odtworzone są popularne i unikalne. Najpopularniejsze to turkusagatjadeitonykstygrysie oko. Kamienie naturalne do wyrobu biżuterii są sprowadzane z całego świata i każdy z nich ma inną historię. Kamienie o nieco mniejszej twardości i trwałości, są nazywane kamieniami półszlachetnymi lub kamieniami ozdobnymi. Są to m.in. jaspis, agat, malachit i lapis lazuli, onyks, turkus, granat, amazonit, nefryt, jadeit. Kupuj nasze koraliki w paczkach detalicznych i hurtowych.

Czy wiesz czym różni się kamień szlachetny od półszlachetnego?

Kamienie szlachetne np. diament, są o wiele bardziej twarde niż kamienie półszlachetne.

Wsród kamieni półszlachetnych wyróżniamy podział na dwie grupy oddające ich pochodzenie minerały przejrzyste i nieprzejszyste kwarce, oraz materiały mineralne.

Najpopularniejszymi kamieniami półszlachetnymi  mineralnymi w naszej ofercie są agat, onyks, karneol, amazonit, fluoryt, granat, jadeit, malachit, turkus. Do niemineralnych zaliczamy koral, lawę, marmur.

Kamienie jubilerskie są pochodzenia organicznego, lecz czasem zdarzają się kamienie odtworzone, czy barwione sztucznie przez człowieka. Przy każdym kamieniu jest szczegółowy opis czy dany koralik jest naturalny czy sztuczny. 

Koraliki.pl to największa hurtownia kamieni naturalnych do wyrobu biżuterii.