Koraliki czeskie - popularne koraliki w tym superduo i preciosa. | koraliki.pl
Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Koraliki czeskie - Preciosa, FirePolished, SuperDuo, CzechMates.

W tej kategori znajdziesz szklane polerowane koraliki czeskie, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich twórców biżuterii i uznaniem na całym świecie. Szklane czeskie koraliki często są wykorzystywane do tworzenia biżuterii typu hand made, czy technice sutaszu. I trudno się dziwić. Koraliki produkowane u naszych południowych sąsiadów cechują się znakomitą jakością, ciekawym wzornictwem, powłoką i kolorystyką oraz różnorodnością kształtów. Szkło pochodzi z czeskich fabryk szkła słynących z wysokiej jakości. Większość z nich produkowana jest w okolicach Jablonca - znanej stolicy przemysłu koralikowego. Jednymi z najpopularniejszych są wyroby firmy Matubo, czyli słynne koraliki superduo i koraliki preciosa. Twórcy biżuterii i projektanci chętnie sięgają również po pięknie szlifowane koraliki czeskie fire polished.

--- czytaj więcej ---
koraliki czeskie

Koraliki czeskie po koralikach japońskich TOHO czy Miyuki, cieszą się bardzo dużą popularnością. Ze względu na ciekawe kształty, ładną barwę i powłokę. Najpopularniejsze to koraliki firmy Matubo, czyli słynne superduo, oraz koraliki preciosa. Dużym uznaniem cieszą się też koraliki czeskie szlifowane fire polishedSzklane koraliki często są wykorzystywane do tworzenia biżuterii, czy sutaszu.