Szpilki jubilerskie kolor srebrny półfabrykaty do biżuterii DIY | koraliki.pl
Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Szpilki jubilerskie - półfabrykaty wyrobu do biżuterii DIY

Szpilki jubilerskie to podstawowy półfabrykat do wyrobu biżuterii. Szpilki wykorzystujemy do tworzenia kolczyków, naszyjników, czy bransoletek. Szpilki możemy wykorzystać jako baza i nawlekać na nie nasze koraliki, czy kamienie półszlachetne. Po biglu są jedną z ważniejszych części kolczyka. Możemy też je wykorzystywać do podwieszania w bransoletkach, czy naszyjnikach, zwłaszcza w typie gronka. Szpilki do biżuterii łączymy z innymi półfabrykatami typu bigle, ogniwka, kółka montażowe, czy podwieszki. 

--- czytaj więcej ---

Szpilki jubilerskie mogą mieć różne kolory, mogą być wykonane z srebra 925, mogą też być pozłacane, w kolorze srebrnym. Dzielimy je także ze względu na długość na 2.6 cm, 3cm, 4cm. Do tego mogą być to szpilki z kulką, szpilki gwoździe, czy szpilki  z oczkiem. Czyli mają troszkę inne zakończenie i to od nas zależy jakie nam się bardziej podoba, jak bardzo ma być widoczne w kolczyku. 

Jeśli mamy narzędzia jubilerskie, to samemu możemy stworzyć je z drutu posrebrzanego, czy srebrnego. Wystarczy uciąć go szczypcami, a narzędziami bocianami zrobić na końcu oczko i tak mamy samodzielnie wykonane szpilki z oczkiem.